KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 8584516
nr 858 4516
Erik Osslund
(1913-1982), Sverige
Pastell, Erik Osslund (1913-1982), Kustmotiv Göteborgs inlopp, signerad -41. 50x68
Erik Osslund, svensk målare född i Göteborg 1913, död 1982.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
800 kr
måndag 11 november 2013
kl 19:10:45
11/11 18:48:26
Erik Osslund
Läs mer om Erik Osslund